Nummer 159 19 juli 2006
Agenda
21 juli start zomervakantie 11.45 uur
4 sept eerste schooldag
5 sept eerste schooldag nieuwe kleuters
12 sept opening jubileumschooljaar
13 sept vergadering ouderraad
17 sept familieviering Antonius-Paulus
kerk om half 11
18 sept vergadering schoolbestuur
20 sept sportdag
20 sept informatieavond groep 1 t/m/ 4
25 sept studiedag alle kinderen vrij
27 sept t/m 29 sept kamp groep 8
4 okt informatieavond groep 5 t/m 8
8 okt familiedag
10 okt vergadering ouderraad
18 okt vergadering schoolbestuur
21 okt t/m 29 okt herfstvakantie
Brieven die meegingen
13-6 buitendag bovenbouw
14-6 buitendag onderbouw
3-7 rooster 2006-2007
7-7 uitje groep 6
17-9 gezinsviering
De volgende Nieuwsbrief komt uit in
september 2006
Redactie nieuwsbrief:
Patricia:
Claartje
Yvette
Van het team
Huishoudelijke mededeling
Alle kinderen krijgen aan het eind van de week hun persoonlijke eigendommen mee naar huis. Ook de gymtas gaat mee naar huis om gewassen te worden. Kijkt u meteen even of de gymschoenen nog passen?
Op de eerste schooldag nemen de kinderen zelf vanaf groep 4 mee:
een etui met daarin kleurpotloden, een schaar en een plakstift. De leerlingen van groep 4 krijgen een vulpen van school, de kinderen van groep 5 en hoger nemen zelf hun vulpen mee. Iedereen krijgt de eerste schooldag een schrijfpotlood, een gum en een liniaal. De kinderen die naar groep 3 gaan krijgen de eerste schooldag alle benodigdheden nieuw van school.
Naamdag H. Antonius van Padua op 13 juni
In de groepen is verteld over het leven van H. Antonius. Antonius was een volgeling van Franciscus van Assisi. Net als alle franciscanen droeg hij een kleed met een koord bijeengehouden. Dat koord had drie knopen, die een betekenis hebben.
De eerste knoop betekent gehoorzaamheid. Dat wil zeggen gehoor geven aan de stem in je binnenste. De tweede knoop staat voor zuiverheid. Hiermee wordt bedoeld dat je je leven in dienst stelt van andere mensen, zonder je te laten afleiden door minder belangrijke zaken. De derde knoop herinnert aan armoede.
Daarmee wordt afgezien van eigen bezit.
De groepsleerkrachten hebben een verhaal verteld dat betrekking heeft op één van deze drie knopen. Voor het vertellen werd een dropveter symbolisch voorzien van drie knopen. Na het vertellen en het herkennen van de juiste knoop smaakte de dropveter lekker.
Kieskast kleuters
Wij zijn op zoek naar kleine kortdurende spelletjes voor onze kieskast. 's Morgens en 's middags voor we in de kring gaan kunnen de kinderen daar dan mee spelen en het snel weer opruimen. We denken hierbij aan kleine puzzeltjes, constructiemateriaal, behendigheidsspelletjes enz. Wie heeft nog dergelijk materiaal thuis waar niets meer mee gedaan wordt? Wie weet kunnen
wij het gebruiken. Alvast bedankt!
Buitendag kleuters
Donderdag 29 juni was de buitendag van de kleuters.
Om 10.00 uur verzamelden we bij de speeltuin in Santpoort, die speciaal voor onze school haar deuren had geopend. De kinderen hebben op deze zonovergoten dag volop gespeeld in het kasteel, gehangen aan de touwladders, gezwaaid, geschommeld, gekropen door de tunnels, gegleden van de glijbaan, geklommen op de berg; wat was er veel te doen en te beleven. Het allermooiste waren de
waterbanen waar je zelf water kon pompen en naar hartelust kon knoeien met water en zand. Om 12.00 uur werden we getrakteerd op frietjes met knakworst en aan het einde van de dag kregen we nog een heerlijk ijsje. Hartelijk dank aan de ouders die ons hebben geholpen deze dag: jullie hebben vast net zo genoten als wij!
Afscheid groep 8
Wat hebben we met elkaar grandioos afscheid gevierd van groep 8. Het werd allemaal eigenlijk al ingeluid met het kamp. Toen hebben we nog heerlijk ontspannen weken gehad met wk-voetbal en feestjes. Als klap op de vuurpijl nog een spetterende afscheidsmusical met een heel leuk feest daarna. Aan het decor van de musical hing in de lucht een mooi lichtblauw ballonnetje. Dat ballonnetje symboliseerde Johan die deze avond dicht bij ons was. Wij hebben 's avonds met elkaar de ballon opgelaten en aan de hemel stond één ster te stralen! En wat zijn de leerkrachten verrast met mooie DVD spelers en draagbare MP3 apparatuur. Dat kwam toch zo van pas in de klas! Er is ook nog een prachtig afscheidsboek gemaakt, daar zijn écht geen woorden voor. Al met al heeft iedereen een goed en blij gevoel bij dit afscheid van een heel aardige groep 8. We hopen ze nog regelmatig te ontmoeten.
Even voorstellen
Juf Jeske
We hebben een nieuwe juf gevonden, Jeske. Juf Jeske is 26 jaar en woont in Haarlem. Haar baan in Baarn heeft zij opgezegd om op de Antoniusschool te komen werken. Zij gaat komend schooljaar op maandag en dinsdag met de kinderen van groep 1/2a werken. Zolang juf Marleen ziek is komt zij donderdags voor groep 1/2C. We zijn blij er een enthousiaste collega bij te hebben.
Juf Daniëlle
Mijn naam is Daniëlle, ben 23 jaar en kom op de dinsdagochtend gymles geven aan groep 3,4 en 5. Ik ben geboren in Haarlem en heb op de Zuidwester op de basisschool gezeten. Na mijn middelbare schooltijd op het ECL besloot ik de Academie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam te gaan doen. Een jaar geleden ben ik als gymleerkracht begonnen op de Tyo van Eeghenschool.
Naast gymles geven doe ik aan “voltige”. Dit is turnen op een galopperend paard. Elke zaterdag geef ik zelf voltigeles op Stal de Naaldenhof.
Ik heb heel veel zin om volgend jaar te beginnen op de Antoniusschool.
Ik zie jullie na de zomervakantie! Juf Daniëlle
Antoniusschool 75 jaar
Het schooljaar 2006-20007 wordt een bijzonder jaar. In dat jaar vieren we dat het 75 jaar geleden is gesticht. Op 13 juni 1932, de naamdag van de H. Antonius, werd de eerste steen gelegd. U begrijpt dat we van dit schooljaar een bijzonder jaar willen maken.
We gaan een extra beroep dan op ieders talenten, zowel van kinderen, leerkrachten als ouders. We kunnen alvast een tipje van de sluier oplichten: we laten een ballonnetje op, de sportdag wordt anders dan anders, de kampeerspullen hebben we ook nodig……
In september krijgt u informatie over het programma. U kunt dan van tevoren zien waar u uw talent wilt inzetten.
Klussenactie
Inmiddels is het geld van de klussenactie goed aangekomen in Burkina Faso. Henri en Marthe Girard zijn er heel erg blij mee! Ze hebben voor ons berekend hoeveel melkpoeder van de 1650 euro gekocht kan worden. Hieronder geeft Henri aan hoeveel kinderen gevoed kunnen worden van het geld bij elkaar verdiend door de kinderen.
"s'il faut 8 boites pour 4 semaines, cela fait 2 boites par semaines X 52 semaines = 104 boites par an, soit 4,33 cartons de 24 boites, soit 4,33 X 88 € (58.000 Fcfa) = 381 €. Vous avez donné 1650 €, cela peut donc aider 1650:381 = 4,33 bébés pendant une année. C'est une moyenne bien sûr, le lait sera mutualisé."
Nu heeft iedere klas 1 baby een half jaar aan voeding geholpen. Vanaf 6 maanden gaan de baby’s langzaamaan gedeeltelijk over op vaste voeding. Hartstikke mooi toch!
Nog een goed bericht
Gemeente Bloemendaal steunt klussenactie
Dit bericht bereikte ons vanuit de gemeente:
"Met veel genoegen kan ik u meedelen dat de gemeente Bloemendaal een extra duit in het Burkina Fasso-bakje heeft gedaan.“ Zij hebben de actie 300 euro geschonken, waardoor het eindbedrag de 2000 euro grens zal bereiken.
Wat fantastisch! We weten dat we de mensen daar in dat arme Afrikaanse land een hart onder de riem steken. Ze hebben dit geld meer dan hard nodig. Namens allen in Burkina Fasso hartelijk dank gemeente Bloemendaal!
Groep 6 ging naar de sloot
Groep 6 ging op maandag 19 juni naar de sloot bij het Goudsbloemplein. We gingen daar naar toe vanwege een biologie opdracht. De klas ging lopend in groepjes van 8 naar de sloot.
Aangekomen bij de sloot kregen we een uitleg te horen en toen gingen we beestjes in de sloot zoeken. Als doel om het water te onderzoeken of het schoon of vies was.
We vonden: waterspinnen, kokerjuffers, watermijten en grondels.
Al gingen de grondels snel dood, soms deden ze alsof.
We moesten vragen maken en daar kregen we een cijfer voor.
Er was een hulpjuf en een hulpmeester.
Het was een leuke middag en we hebben ervan genoten.
We liepen weer in dezelfde groepjes terug.
Julius en Eva, namens groep 6.
Van de ouderraad
Ouderraad 2006-2007
De ouderraad heeft volgend schooljaar een iets andere samenstelling. Na 4 intensieve jaren nemen Inge, Daniëlle
en Claartje afscheid van de ouderraad. Inge, Daniëlle en Claartje, hartelijk dank voor jullie grote inzet! We verwelkomen de nieuwe leden Astrid, Stef
en Andy. Andy zal de taak van penningmeester op zich nemen. Su Yin is de nieuwe voorzitter van de ouderraad en Karin Zaal blijft secretaris.
Wist u dat...
Aan het eind van het schooljaar willen wij graag uw aandacht voor het werk dat het bestuur van de school heeft verricht.
Dit jaar heeft het bestuur te maken gekregen met de invoering van de lumpsum. Met de invoering van lumpsum geeft de overheid bestedingsvrijheid aan scholen. Schoolbesturen krijgen een bepaald bedrag en maken zelf uit hoe ze dat besteden. Zo kunnen scholen hun beleid en onderwijs beter afstemmen op de situatie op en rond de school.
In de praktijk betekent het dat er veel meer zaken door het schoolbestuur geregeld moeten worden en er beleid moet worden gemaakt. Het schoolbestuur heeft het afgelopen jaar hier heel hard aan gewerkt. Niet direct zichtbaar voor alle ouders, hebben zij veel van hun vrije tijd gestoken in het maken en uitvoeren van het beleid van de school.
De ouderraad wil graag Wouter, Patrick, Ellen, Jacqueline, Inge, Frits en natuurlijk ook Ed en Geertje
hartelijk danken voor al hun tijd en energie die ze voor de school hebben ingezet.
Tot slot wil de ouderraad uiteraard ook alle andere leerkrachten heel hartelijk danken voor hun inzet het afgelopen jaar. Het was een lang jaar, we hopen dat iedereen een fantastische vakantie heeft, en tot in september!
Naschools cursusaanbod 2006-2007
Ook volgend schooljaar verzorgt de ouderraad een gevarieerd en nog uitgebreider naschoolsprogramma. Voor het eerste semester zal dit bestaan uit:
Maandag: Techniek voor groep 7 en 8
Dinsdag: Streetdance voor groep 3, 4, en voor groep 5,6,7,8
Donderdag: Tekenen voor groep 3 en 4
Schaken voor beginners uit groep 5,6,7,8
Het is de bedoeling om na de kerstvakantie de volgende cursussen te geven:
Dinsdag: Breakdance voor groep 2 t/m 8
Donderdag: Schilderen voor groep 5 en 6
Schaken voor gevorderden, groep 5,6,7,8
Dit alles is wel onder voorbehoud, we doen ons uiterste best het zo te houden. Aan het begin van volgend schooljaar zal in een brief het cursusaanbod verder worden toegelicht en daarna volgt de mogelijkheid tot inschrijven.
Van het bestuur
In een nieuwe samenstelling begon het bestuur in september 2005 met veel ambitie. We hebben gekozen voor aandachtsgebieden en het stellen van prioriteiten. Een greep daaruit.
Wij hebben veel aandacht besteed aan het financiële beleid. Met het oog op de lumpsum-financiering heeft de penningmeester de boekhouding en de financiële administratie grondig doorgenomen en veranderd. Hier is een belangrijke kwaliteitsslag gemaakt, die ons vertrouwen geeft in een succesvolle overgang naar het nieuwe financieringssysteem. De uitvoering is verbeterd en toezicht en controle zijn gestructureerd volgens periodieke managementrapportages.
Verder heeft het personeelsbeleid onze bijzondere aandacht. Dit is natuurlijk van belang omdat het team de kwaliteit van de school bepaalt en ook de belangrijkste “cultuurdrager” van de school vormt. Het personeelsbeleid is een van de speerpunten voor de komende jaren. Vanwege de wensen die wij op dit punt hebben, hebben wij er voor gekozen om in 2006 een bestuurslid te zoeken met specifieke personeelscompetenties.
Ook blijven wij ons inzetten voor het kwaliteitsbeleid. Wij hebben het afgelopen jaar vooral gewerkt aan (wat we noemen) ‘organisatieontwikkeling’. Het optimaliseren van niet-onderwijstaken. In het bijzonder in de directietaken hebben wij een ontwikkeling gezien; het komende jaar zullen wij deze verder optimaliseren. Ook hebben wij de statuten van de school herzien en andere juridische bouwstenen aangepast.
Verder vinden wij goede communicatie een onmisbaar element van kwaliteit. Ouders en alle geledingen moeten optimaal geïnformeerd en betrokken zijn. Daarom hebben wij een communicatieoverleg gehad waarvoor de ouderraad, de MR, de nieuwsbriefcommissie en de website-commissie waren uitgenodigd. Dit resulteerde in een constructief overleg en diverse afspraken tot verbetering van de communicatiestromen. In 2006 komt bovendien een communicatiedeskundige het schoolbestuur versterken, om te zorgen dat dit punt op de agenda blijft en een vanzelfsprekend onderdeel van onze processen wordt.
Hoewel wij pas net gewend zijn aan de verbeterde huisvesting, oriënteren wij ons toch al weer op mogelijkheden ook op dit punt de school weer verder te brengen. Huisvesting is een onderwerp dat zowel met een “lange termijn bril” als met een gevoel voor onverwachte mogelijkheden moet worden bekeken. Dat blijven wij zeker doen, met een nieuw bestuurslid die zich hiervoor zal inzetten.
Belangrijke successen zijn behaald, nieuwe uitdagingen gesignaleerd. We nemen aan het eind van het schooljaar afscheid van Frits van Boetzelaer. Frits heeft zich vele jaren heeft ingezet in ons bestuur en het succes van de verbouwing kan voor een belangrijk deel aan hem worden toegeschreven. Ook nemen wij afscheid van Inge Brouwer, die de ouderraad in ons bestuur heeft vertegenwoordigd. Wij danken Frits en Inge voor hun geweldige bijdrage! Gelukkig hebben wij geschikte en gemotiveerde ouders gevonden die onze gelederen komen versterken: Su-Yin Timp (namens de Ouderraad), Barend Tromp en Ysbrand van der Bent.
Wij zijn vol vertrouwen over het nieuwe schooljaar. Niet in het minst omdat wij ons verzekerd weten van een team van leerkrachten dat blijk geeft van een grote inzet en deskundigheid, ouders die steeds weer zeer betrokken zijn en niet op de laatste plaats de leerlingen die zich thuis voelen op onze Antonius. Wij wensen jullie een goede vakantie en zien uit naar de samenwerking volgend schooljaar!
Vakantierooster nieuwe schooljaar 2006-2007
De regio volgt dit keer wel de landelijke adviesdata voor vakanties:
eerste dag laatste dag
Herfstvakantie 23-10-2006 27-10-2006
Vrije middag voor kerst 22-12-2006
Kerstvakantie 25-12-2006 05-01-2007
Krokusvakantie 23-02-2007 02-03-2007
Paasvakantie 06-04-2007 09-04-2007
Meivakantie 30-04-2007 04-05-2007
Hemelvaart 14-05-2007 18-05-2007
Pinkstervakantie 28-05-2007
Zomervakantie 09-07-2007 17-08-2007
de studiedagen zijn vastgesteld op:
Studiedagen maandag 25 september en woensdag 14 maart
alle kinderen hele dag vrij
Studiedagen woensdag 8 november en woensdag 24 januari
kinderen groep 1 t/m 4 vrij
De school houdt zich aan de regels zoals die vastgelegd zijn in de leerplichtwet Van ouders wordt verwacht dat zij zich ook aan deze regels houden.
Over de website
We hebben een nieuw adres: WWW.ANTONIUSSCHOOL.COM. Deze naam is hopelijk voor iedereen makkelijker te onthouden.
Het afgelopen jaar hebben we weer heel veel activiteiten gehad op school, waarvan u de foto’s heeft kunnen vinden op de website. Het Afrika-project, Sinterklaas en Kerst, het kamp van groep 8, de buitendag, de familiedag, de sportdag en nog veel meer. Ook filmpjes waren er volop te zien. De site is uitgebreid met een pagina voor de kinderen met leuke en ook leerzame spelletjes en interessante links. Ook de links voor de ouders zijn uitgebreid.
Het komende jaar zijn wij van plan de website nog meer uit te breiden. U heeft vast al gezien dat de knoppenvolgorde gewijzigd is. Er is nu een aparte knop voor de fotopagina en één voor actuele zaken. Voor speciale gelegenheden komt er tijdelijk een aparte knop. Dat hebben we bijvoorbeeld gedaan voor Kamp groep 8 en voor de Musical van groep 8.
Er is nu ook een aparte pagina gemaakt voor juf Thrés met een gastenboek, waarin kinderen en ouders een eigen wens of boodschap voor juf Thrés kunnen achterlaten. Heeft u er nog niet ingeschreven? Doe dat dan nog even. Het kan nog steeds.
Voor de statistici onder ons: we hebben sinds het begin van de website al 11.890 hits gehad. Hiervan komen er 75 uit de Verenigde Staten, 52 uit België, 44 uit het Verenigd Koninkrijk, 39 uit Frankrijk, 25 uit Duitsland, 17 uit Australië. Dus ook in het buitenland weten ze ons te vinden.
Juni en juli zijn de drukste maanden, maar dan hebben we ook veel hits van groep 8, denken wij. In augustus gebeurt er weinig en dan zitten we ook wel minimaal met het aantal hits. Maar mocht je in het buitenland een internetcafé zien. Zoek ons even op en schrijf een vakantieboek in het gastenboek. Leuk voor de achterblijvers. En blijf je in Nederland: kijk dan eens in het gastenboek, waar je speelkameraadjes zitten en schrijf een berichtje terug.
Heeft u nieuws of foto’s voor de website, mailt u dan naar: jdedood@gmail.com.
Foto’s kunnen ook op cd of rechtstreeks vanaf de fotokaart ingelezen worden. Neem daarvoor contact op met de webmasters.
Van de MR
De samenstelling van de medezeggenschapsraad voor het komende schooljaar is als volgt:
Namens de ouders:
Marjolein, de moeder van Quirijn in groep 6, Sybrand en Roos in groep 5; Mariette, de moeder van Bart-Jan in groep 5 en Margareth, de moeder van Magot in groep 8 en Renske in groep 7.
Namens het team zijn het juf Martha, juf Yvette en juf Paula.
Van de Berenboot
Zomerfeest
Het zomerfeest stond in het teken van de Kabouters.
Een spetterend feest met veel en vooral leuke spelletjes, pannenkoeken, limonade en … een overheerlijk ijsje.
Vanwege haar afscheid bij de Berenboot, werd juf Elly nog één keer in het zonnetje gezet. Ze kreeg een prachtig cadeau van de ouders. Wij willen dan ook de ouders hier heel hartelijk voor bedanken. En natuurlijk ook bedankt voor de hulp bij ons zomerfeest! Ouders die ons geholpen hebben bij de jaarlijkse schoonmaak van de Berenboot, ontzettend bedankt!
Tot slot wensen wij de peuters die de grote overstap maken naar de basisschool hééé’l vééél plezier en succes!
Alle kinderen, ouders en collega’s: een fijne ‘zonovergoten’ vakantie gewenst en graag tot maandag 4 september – gezond – weer op de Berenboot.
P.S. foto’s van ons zomerfeest zijn te downloaden via www.antoniusschool.com
Van de parochie
Er zit al weer een schooljaar op! De pastores Dick en Clementine wensen iedereen een fijne, welverdiende vakantie en hopen jullie in het nieuwe schooljaar weer te zien!
In de vakantieperiode – 22 juli t/m 3 september – is er op zondag geen kinderwoorddienst. Wel staat er voor in de kerk een mand met boeken waaruit de kinderen een keuze kunnen maken.
Voor de allerkleinsten is er het gehele jaar door op zondag wel crècheopvang.
De eerstvolgende familieviering in de Antonius en Pauluskerk aan de Sparrenlaan in Aerdenhout is op zondag 17 september, om half 11. We hopen dan weer vele kinderen met hun ouders te begroeten!
Wetens(w)aardigheden
De tuincommissie
Wat is er dit jaar weer hard gewerkt in de schooltuin. Een ochtend per maand ging de tuincommissie flink aan de slag. In het voorjaar zorgden meer dan duizend bollen voor een fleurig voorjaar en nu zijn de zomerbloeiers aan de beurt. De tuincommissie bestaat uit een vaste kern van moeders, maar wij kunnen nog veel meer hulp gebruiken. Schroom je niet je bij ons te voegen, de tuinochtenden staan meestal ruim van te voren vermeld in de Nieuwsbrief.
En wie heeft er in het najaar planten en struiken over (we zijn o.a. geinteresseerd in rhododendrons, maar andere struiken zijn ook welkom). Door te geven aan Cecile.
Koor; nieuwe leden?!
Zoals al eerder in de Nieuwbrief aangekondigd is sinds maart het “Antoniuskoor” een feit. Onder de bezielende leiding van dirigente Carla
hebben we ons met z’n 15-en vol enthousiasme op de repetities gestort. We hebben gemerkt dat de akoestiek van het voormalige overblijflokaal prima is maar dat er niets gaat boven de fantastische akoestiek van het fraaie trapgat! Ons eerste concert zijn we al aan het plannen; daarover horen jullie te zijner tijd meer!
Na de zomervakantie gaan we dus weer gewoon door. We kunnen nog wel wat versterking gebruiken, dus aarzel niet en meld je aan, ook mannen zijn zeer welkom. We repeteren vanaf donderdag 7 september weer om de week op school, van 8 tot 10 uur ’s avonds.
Annette en Anne-Marie